What's happening?

Benedetta cały film

Benedetta cały film

Jul. 09, 2021France127 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
10 1 głosy

Synopsis

Rozpowszechnienie tego filmu w naszym kraju może okazać się nie lada wyzwaniem. „Benedetta cały film” to młot na hipokryzję Kościoła. Główna bohaterka to niezwykle silna i ambitna zakonnica żyjąca w XVII wieku w Toskanii, uważana przez otoczenie za świętą. Oddana przez zamożną rodzinę w wieku dziewięciu lat do żeńskiego zakonu teatynów w Pescii, Benedetta Carlini (postać autentyczna) miała wizje:

Ukazał się jej Jezus ukrzyżowany, całowała krew i rany Syna Bożego, przemawiała Jego głosem, tylko po to, by zostać przeklęta i stać się symbolem upadku i hańby Kościoła. Została wtrącona do ciemnej i brudnej celi, gdzie zmarła po dziesięciu latach tortur, straszliwych upokorzeń i niewypowiedzianego bólu. Jej ciało pozostawało zakopane przez ponad 300 lat, aż do momentu „odkrycia” w 1990 roku przez ekipę z magazynu National Geographic.

W tym czasie miejscowy kościół był już od wielu lat zamknięty z powodu braku wiernych. Dziś pozostały po nim jedynie ruiny, a imię Benedetty wypisane na jednej ze ścian jest symbolem czasów, które już minęły…

Benedetta online

Benedetta online” to film niezwykły zarówno z technicznego, jak i artystycznego punktu widzenia: eksperyment, w którym Francesca Comencini ośmiela się skonfrontować z własną kulturą. Wyznanie miłości do Europy i zdecydowana decyzja, by nie kręcić lekkich komedii, lecz zmierzyć się z historycznymi i kulturowymi korzeniami naszego włoskiego społeczeństwa.

bendetta gdzie obejrzec

Film Benedetta jest prawdziwy i wierny duchowi XVII wieku, kiedy każdy mógł wyrazić swoje zdanie. „Benedetta ” pozostawia widza sfrustrowanego, z gorzkim posmakiem w ustach. To sztuka, która zastanawia się nad naszą współczesnością, uświadamiając nam postawy, które wciąż istnieją w naszym społeczeństwie, wciąż bardzo żywe.

Benedetta vider

Francesca Comencini pochodzi ze starej toskańskiej rodziny. W wywiadzie dla „Vanity Fair” wspomina o jednej specyficznej tradycji: „W mojej rodzinie nigdy nie kręciliśmy komedii… Kiedy byłam młoda, bardzo chciałam je robić, ale z czasem zrozumiałam, że to nie jest mój gatunek. Kocham filmy, ale czy nie lubię ich dobrze zrobionych?

Muszę być poruszony. Najgorszą rzeczą, jaka może mi się przytrafić, jest film, który w ogóle mnie nie porusza.” Benedetta gdzie obejrzec” to jej pierwszy film, w którym ma szansę zgłębić pomysł i z pełną swobodą opowiedzieć związaną z nim historię.

Benedetta gdzie obejrzec

Film został nakręcony w ciągu zaledwie 58 dni w Pescii (Toskania).

Do kin wszedł pod koniec kwietnia 2010 roku. Ceremonia otwarcia odbyła się 19 czerwca w hotelu Bondi Beach, gdzie Comencini ogłosił, że film został otwarty w 15 krajach: Francji (21 kin), Włoszech (23 kina), Belgii, Niemczech i Polsce. W Niemczech film wszedł do kin 16 października 2010 roku.

Film był również pokazywany na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2010 roku.

Fabuła filmu oparta jest na prawdziwych faktach z życia Marii Carlini (1602-1663), młodej zakonnicy z klasztoru klarysek w Pescii. Carlini dwukrotnie odwiedziła swoją matkę, ale nigdy nie wróciła do ich domu. Jej ojciec i zakonnicy zaniepokojeni tym brakiem kontaktu z rodziną wysłali ją do klasztoru w Pescii, gdzie miała pozostać do śmierci. Tam cierpiała tortury nie do zniesienia i w końcu została pochowana w lochu. Jej grób został odnaleziony w 1990 roku.

Benedetta film online

Tytuł filmu „Benedetta” pochodzi od imienia głównej bohaterki i odnosi się do dziewczynki o imieniu Benedetta, która jako dziecko została pozostawiona przez rodzinę w klasztorze Sióstr Klarysek w Albie. Tam zmieniła nazwisko na Maria Carlini i otrzymała habit zakonny „Benedetta film online” (Bl.Da.), co oznacza: „błogosławiona”, „Boże błogosławieństwo”.

W wieku dziewięciu lat Maria zaczęła słyszeć głosy. Słyszała głos, który mówił głosem Jezusa Chrystusa, który zwracał się do niej jak do swojej przyjaciółki i przekazywał jej szczególną wiedzę podczas wizji. Powiedziano jej, aby żyła w czystości i pobożności.

Stała się bardzo sławna w klasztorze, a mieszkańcy miasteczka byli zdumieni jej zachowaniem i boskimi wizjami. Kiedy miała około piętnastu lat, odwiedziła ją matka, ale „biskup” zabronił im się spotykać, gdyż byłoby to szkodliwe dla sumienia Benedetty. 'Biskup’ jest alter-ego dla widza, który później zrozumie, że było to konsekwencją nieudanych romansów z młodym mężczyzną 'don Guglielmo’.

Benedetta cały film
Benedetta cały film
Original title Benedetta
Udostępniono2

Podobne tytuły

Miłość i inne używki
Miłość na safari online
Finding You
The Kill Team
Blade Runner 2049
Cicha Noc cały film
Grey Knight film
Chore myśli
Greenland
Dom z koszmarów
Rok na całe życie film
Terminal

(3) comments

  • Asia3 sierpnia, 2021Odpowiedz

    Moim zdaniem warto obejrzeć

  • Maciej23 sierpnia, 2021Odpowiedz

    film jak najbardziej warty uwagi

  • Aleksandra27 sierpnia, 2021Odpowiedz

    film jak najbardziej warty uwagi

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!