What's happening?

Biały potok film online

Biały potok film online

Dec. 08, 2020Poland79 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głosy

Synopsis

„Biały potok” w reżyserii Michała Grzybowskiego był jednym z filmów 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Produkcja, która znalazła się w sekcji mikrobudżetowej, to materiał na prawdziwy kinowy hit! „Biały strumień” po prostu trafił na ekrany kin. Sprawdzamy!

Zamknięta społeczność usuniętych rezydencji to marzenie wielu Polaków, którzy pragną tej popularnej najwyższej klasy średniej. Wiadomo, tam jest bez ryzyka, nie trzeba zamykać drzwi do domku, bo wszyscy sąsiedzi rozpoznają się jak na dłoni, a i wieczorami można pogadać z kumplami z bliźniaczej rezydencji o wysokości raty leasingowej za nowy samochód. Praktycznie ₤ 3000 miesięcznie, naprawdę nie znajdziesz dużo lepszej oferty w tym tempie, silnik 2.4, hybrydowy oczywiście, i naturalna skórzana tapicerka wewnątrz. Jak również jest to życie na poziomie, a nie jakieś gniazdo w bloku mieszkalnym, gdzie sąsiedzi są ewentualnie dokładnie tej samej patologii, która pokonuje dzieci z drutu z prodiża. W końcu nasi Oskarowi chłopcy mogą spokojnie jak również bez obaw bawić się w ogromnym ogrodzie! To prawdziwa gratka! Prawdziwy mistrz życia.

biały potok film online

Biały potok gdzie obejrzec

W tych wspaniałych okolicznościach przyrody spotykamy się z dwoma małżeństwami, które rozumieją się od kilku lat, spędzają razem wakacje, a na dodatek planują razem prowadzić firmę. Michał (Marcin Dorociński) i Ewa (Julia Wyszyńska) są zamożni; on przystojny, mądry, dający sobie radę ze wszystkim, a ona zrównoważona, spokojna, odliczająca dni do momentu, kiedy po raz drugi zostanie matką. Po przeciwnej stronie ulicy mieszkają Bartek (Dobromir Dymecki) i Kasia (Agnieszka Dulęba-Kasza), którzy mają w życiu jeszcze gorzej. On ma problemy z płynnością finansową, a ona nie może znieść sprawdzania partnera, który nie radzi sobie z rzeczywistością. Nietrudno się domyślić, że kiedy te dwie pary spotykają się, a do tego w grę wchodzi alkohol, skutki stosunkowo niewinnego wieczoru mogą być następnego dnia druzgocące.

Reżyserią i częścią rękopisu „Białego Potoku” zajął się Michał Grzybowski, aktor Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu. I całe szczęście, że tak się stało, bo jego krótki „Hitler w operze” z 2014 roku ujawnił obecnie, że Grzybowski to twórca, którego wyobraźnia twórcza nie uznaje słów na drobne. Teatralny rodowód Michała Grzybowskiego warto mieć na uwadze, bo „Biały Potok” jest naładowany opcjami wyjętymi prosto z teatru, łącznie z pomysłem na opowieść, aż po sposób realizacji, gdzie twórcy ograniczają się na ogół do 2 miejsc. W każdym razie po testach miałem tylko jedną myśl – ten film to teatralna farsa, która została przeniesiona na ekran.

Biały potok cały film

Na spore uznanie zasługuje gra aktorska. Naszych sąsiadów grają Marcin Dorociński, Agnieszka Dulęba-Kasza, Julia Wyszyńska, a także Dobromir Dymecki. Nie ma wśród tych aktorów ani jednej osoby, która grałaby swoją rolę nudno. Wspaniale i autentycznie przekazują emocje, a fani Marcina Dorocińskiego mogą wybrać się na ten film tylko po to, by zobaczyć jego brawurową grę. Jego zagubienie jest komiczne, a kiedy już się wkurzy, to na poważnie.

Absolutnie nie każda osoba odnajdzie się w satyrycznym humorze Białego Potoku. Nie jest to coś, co typowo serwuje nam polskie kino rozrywkowe ostatnich lat. Niemniej jednak dla zwolenników apologetyki codzienności, która wyśmiewa i karykaturuje znane zachowania, będzie to z pewnością seans wręcz doskonały. Również ci, którzy nie zawsze przekonują się do zabawnej strony, mogą znaleźć coś dla siebie w niezliczonych problemach osobistych: finansowych czy małżeńskich. Film może nie jest odkrywczy, ale za to bardzo dobrze i niebanalnie zrealizowany.

Biały potok film

Biały Potok” jest może najbardziej wyrazistym przedstawicielem konkursu „mikrobudżetowego”. Jest to film niezwykle intymny. Akcja ogranicza się przede wszystkim do dwóch przestrzeni – jedna to mieszkanie Michała i Ewy, druga to dom ich kumpli. Bohaterów jest niewielu: poza czwórką głównych postaci, w narracyjnym zamieszaniu pojawiają się jedynie ich dzieci, kilku policjantów, firmy windykacyjne oraz analityczny sąsiad, który podobnie jak my, potulnie przygląda się rozwojowi wypadków. Grzybowski potwierdza, że struktur doskonałego filmu nie należy szukać w epatowaniu stylem, przepychem czy rozbuchanym widowiskiem. Jego struktury to prostota, przemyślany tekst i bezbłędne aktorstwo. Rzadko się to zdarza, bo obaj autorzy rękopisu wywodzą się z teatru (Walesiak funkcjonuje jako realizator sceniczny). Warto zaznaczyć, że w produkcji o tak intymnym charakterze wszelkiego rodzaju fałszywe nuty w gwiazdach z pewnością zostałyby od razu wykryte.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej filmów zobacz naszą stronę główną!

Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Biały potok film online
Original title Biały potok
IMDb Rating 6.2 55 votes
TMDb Rating 7 2 votes
Udostępniono0

Podobne tytuły

Aquaslash (2019)
Tom i Jerry: Piraci i kudłaci
Sposób na świętego
Taxi 3
Narzeczony mimo woli film (2009)
To już jest koniec (2013)
Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze
Frankenweenie
Diabeł ubiera się u Prady
Małolaty u taty
Teraz albo nigdy (2018)
Wysyp żywych trupów

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!