What's happening?

Inicjacja film

Inicjacja film

May. 07, 2021USA96 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głosy

Synopsis

Jak wydarzenia postępują, jesteśmy wprowadzane do entuzjastycznych dzieci szkolnych z znacznym tempie zainteresowania, sportowców na stypendia (Ellery prowadzi własną ocenę chemii pozalekcyjne, jej bro jest mistrzem pływania, Kylie badania studiuje matematykę).

Istnieją przestrzenie fabularne, jak również płonące nielogiczności w filmie: basen celebryta dostaje na ucieczce od zabójcy i nie może przenieść kanapa blokując drzwi; kobiety zawalić uroczystości, jak również binge w alkoholu, pomimo faktu, że uznają przestępstwa seksualne, które miały miejsce na uniwersytecie jest nadal nierozwiązany. Fani ekranowej grozy rozumieją jednak, że narracyjne otwarcia to standard w slasherach, a w „Inicjacja film” i tak nie ma ich zbyt wiele.

Najbardziej fascynujący jest modus operandi rewelacyjnego bohatera filmu, który na swoje ofiary wybiera wyłącznie mężczyzn, a jego ulubioną „zabawką” jest wiertarka elektryczna (miły ukłon w stronę kolekcji „Slumber Party Carnage”).
Twórcy „Inicjacji” odwracają plan i „obowiązki” płciowe – podobnie jak w aktualnym „Face Killers”, mężczyźni są tu uprzedmiotowieni, a kobiety znacznie mniej interesują zajebistego. Pierwszy obywatel, zanim jeszcze odejdzie na ekran, bierze ciepły prysznic, a następnie ceremonię przed kamerą odbywa w pięćdziesięciu procentach nago.

Uwagę zwraca też pełen testosteronu podgląd dziecka z bractwa – aktor początkowo naśladuje scenę onanizowania się przed komputerem, a dopiero po „solówce” (gra słów, która jest ewidentnie zamierzona) gwiazdor początkowo naśladuje scenę onanizowania się przed komputerem, a dopiero po „solówce” (gra słów, która jest ewidentnie zamierzona) dopada go morderca. Robi to z premedytacją, w momencie największej nieuwagi i, pozwólcie państwo, bezbronności swojego celu. To jedna z najbardziej efektownych scen w filmie.

Inicjacja cały film

„Inicjacja” może sprawiać wrażenie pospolitego horroru, ale ma kilka fascynujących kontekstów.
Warta omówienia jest maska awanturnika, która na pierwszy rzut oka wydaje się nudna, ale w rzeczywistości jest symboliczna. Odbijająca światło, lustrzana maska, choć z wyglądu pospolita i niezbyt przerażająca, w scenach zabijania nabiera upiornej definicji. W jej wyglądzie widzą siebie uczestnicy bractwa – dokładnie tego samego, które porwało ledwo przytomną kobietę. Chłopcy giną z rąk psychopaty, w którego „oczach” mają być ukazane ich własne, zniekształcone w bezradności twarze. Nie bez znaczenia jest też fakt, że narzędziem zbrodni jest falliczne wiertło – narzędzie władzy mordercy, którym przebija on ewentualnych gwałcicieli.

Inicjacja gdzie obejrzec

Całość jest pięknie wymyślona, zrealizowana z technologiczną sprawnością i kreacyjną brawurą.
Niedawno podobał mi się jeszcze jeden współczesny slasher, „Death Rink”, w którym całym pomysłem reżysera na estetyczny układ było opalenie planu neonowymi kolorami.

Trudno porównywać oba – ten wyreżyserowany przez Berardo, choć dodatkowo niskobudżetowy, jest stylistycznie i fabularnie znacznie odważniejszy.

„Inicjacji” wiele brakuje do ideału – są problemy z obiegiem akcji, pierwsze morderstwo pokazane jest w 30. minucie, a drugie… pół godziny później. Twórcy filmu nie radzą sobie również z techniczną techniką umieszczania w kadrze wiadomości z telefonów poszczególnych osób. Tego typu materiały pojawiają się na ekranie trochę za często, a także nie są podkreślone wystarczająco dużą czcionką: jako całość, wiadomości są po prostu niemożliwe do przejrzenia. Film jest z tego powodu nierówny, pozbawiony problemów, ale interesujący od pierwszej do jedenastej godziny.

Inicjacja film
Inicjacja film
Inicjacja film
Inicjacja film
Original title Initiation
IMDb Rating 5.1 2,442 votes
TMDb Rating 6.1 44 votes

Reżyser

John Berardo
Reżyser

Aktorzy

Lochlyn Munro isBruce Van Horn
Bruce Van Horn
Yancy Butler isSandra Fitzgerald
Sandra Fitzgerald
Jon Huertas isRico Martinez
Rico Martinez
Gattlin Griffith isBeau Vaughn
Beau Vaughn
Bart Johnson isCoach Miles Cooper
Coach Miles Cooper
Nick Ballard isTad Rivers
Tad Rivers
Kent Faulcon isAdam Tahan
Adam Tahan
Udostępniono0

Podobne tytuły

Piła 3D
Jestem Bogiem
Méandre
Obecność
Matka
Ludojad
Dragon Fury
W pogoni za duchami
Obecność 2
Twój Vincent vod
Ostatni Egzorcyzm: część 2
Straszne historie

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!