What's happening?

Jak pokochałam gangstera cały film online

Jak pokochałam gangstera cały film online

Jan. 05, 2022Poland179 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
6 1 głosy

Synopsis

Film jest inspirowany biografią Nikodema Skotarczaka „Nikosia”, jednego z największych polskich gangsterów. Autor biografii, nieżyjący już Krzysztof Pieczyński, jest również scenarzystą tego filmu.

Nikoś był osobą o niezwykłym losie. Zaczynał swoją drogę życiową jako drobny przestępca i stopniowo piął się w górę hierarchii przestępczej, aż stał się jednym z najważniejszych bossów w Polsce. Jego życiorys pełen jest dramatycznych wydarzeń, spektakularnych zbrodni, które łączyły się z wielkimi sukcesami i licznymi porażkami. Spędził w więzieniu 16 lat za różne przestępstwa, ale w żadnym momencie nie stracił siły, by fascynować ludzi swoją charyzmą i nieustanną walką o sukces.


7-letni Nikoś zostaje pogryziony przez psa i trafia do szpitala. Lekarz mówi, że już nigdy nie będzie chodził. Jego matki nie stać na opiekę nad Nikosiem i jego starszym bratem Danielem, więc porzuca ich pod drzwiami szpitala. Odbiera ich dom dziecka, gdzie zostają umieszczeni w osobnych pokojach, ponieważ Daniel odzyskuje zdolność chodzenia. Od tej pory żyją w dwóch różnych światach…


Nikoś zostaje drobnym gangsterem, szybko wykazuje się talentem i staje się jednym z najlepszych złodziei bankowych w Polsce. Poznaje trzynastoletnią Irenę, która mieszka z ojcem i siostrą, obdarzającymi ją jedynie miłością, w porządnym domu rodzinnym.

Najacka jest typową tancerką w stylu Josephine Baker, która kocha swoją pracę i wielkie życie, ale zawsze musi walczyć z małym światem Polaków, w którym się wychowała. Wraz z dwiema innymi tancerkami w nocnym klubie zostają złapane przez kryminalnych bandytów i związane w piwnicy. Tam Nikoś po raz pierwszy spotyka Irenę. Co się z nimi stanie, gdy później razem uciekną?

Jak pokochałam gangstera film online


Nikoś zakochuje się do szaleństwa w Irenie, która widzi w nim tylko drobnego gangstera. On też jej pragnie, ale zdaje sobie sprawę, że ona potrzebuje porządnego rodzinnego domu i ludzi, którzy się nią zaopiekują. Czy kiedykolwiek uda mu się wywalczyć dla niej godność i wolność?


Tak nietypowa historia miłości gangstera i tancerki z podziemia pasuje do tego filmu. Jest on pełen przygód, lekkości i momentów smutnych, jak i mrocznych. Film ma swój własny świat, ale jest też powiązany z rzeczywistością. Pokazuje polską scenę od środka i opowiada o ludziach, którzy mieli szczególne miejsce w historii, ale których można rozpoznać także dziś.

jak pokochałam gangsteraonline


Film został w całości nakręcony w Warszawie z udziałem wielu utalentowanych młodych aktorów. Producentem filmu jest Artur Zawada, były dyrektor artystyczny PWSFTViT w Gdańsku, obecnie pracujący na Uniwersytecie Szczecińskim.
Film jest koprodukcją polsko-belgijską przy wsparciu Eurimages.

Jak pokochałam gangstera gdzie obejrzec

„Jak pokochałam gangstera” to koprodukcja polsko-belgijska przy wsparciu Eurimages. Projekt został wsparty przez Instytut Kultury Polskiej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Belgii.
Nagrody: „Złota Maska” dla Najlepszego Filmu Fabularnego, Najlepszej Reżyserii (Mateusz Król) i Najlepszych Efektów Specjalnych (Mariusz Gajewski); „Srebrny Żuraw” dla Najlepszego Aktora (Daniel Olbrychski); „Nominacja do Srebrnej Bogini: Najlepszy Film, Reżyser, Aktor (Daniel Olbrychski)”.

Jak pokochałam gangstera cały film online
Jak pokochałam gangstera cały film online
Original title Jak pokochałam gangstera
IMDb Rating 5.8 52 votes
TMDb Rating 6.3 4 votes

Reżyser

Aktorzy

Tomasz Włosok isNikodem 'Nikos' Skotarczak
Nikodem 'Nikos' Skotarczak
Magdalena Lamparska isHalina Ostrowska
Halina Ostrowska
Udostępniono0

Podobne tytuły

Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze
Rocky V
Zabójczy koktajl
Milczenie Owiec
Lassie, wróć!
Oslo film online
After. Ocal mnie
Vinterviken
Jego ostatnie życzenie
Cruella (2021)
Szybcy i wściekli 9
Joseph

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!