What's happening?

Łabędzi śpiew film

Łabędzi śpiew film

Dec. 17, 2021USA116 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głosy

Synopsis

„Łabędzi śpiew” to dający do myślenia obraz, który pozostał w mojej pamięci na długo po seansie. Propozycja ta miała ogromny potencjał i wiele możliwości, by jeszcze bardziej wstrząsnąć widzem, wywołać skrajne emocje, które jednak nie zostały w pełni wykorzystane. Narracja została bardzo dobrze poprowadzona przez aktorów i reżysera, wielki talent komiczny Brendana Frasera (który nigdy nie przestał mnie zaskakiwać) zagrał z wielkim trudem, ale zasłużył na nagrodę publiczności. Scenarzysta jest dobrym powieściopisarzem i jego pracy nie można odmówić (to samo dotyczy Gary’ego Rossa).

Problem w tym, że – znów jak w „The Long Way Home” „Ordinary People” – ten obraz zamieniłby się w dramat o problemach w relacjach między rodzicami, rodzeństwem i dziećmi, gdyby nie to, że jest czymś znacznie więcej. „Łabędzi śpiew” jest dramatem, ale w tym filmie jest to tak naprawdę wątek podrzędny, podczas gdy głównym tematem jest coś innego. Trudno powiedzieć, jaki właściwie jest temat czy motyw przewodni „Łabędziego śpiewu”, bo każdemu widzowi jawi się on w oczach inaczej. Może to być problem ekologiczny… Ale trudno też powiedzieć, że to wszystko jest o globalnym ociepleniu. Albo o terroryzm… Ale nie można przyjąć za pewnik, że „Łabędzi śpiew” też był o terroryzmie. I tak dalej…

Łabędzi śpiew film

I mógłbym tak pisać jeszcze przez długi czas. Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest powiedzieć, o czym dokładnie był „Łabędzi śpiew” (i to był jego główny problem).
Ale jednocześnie można powiedzieć, że nawet jeśli ten film nie jest o niczym, to i tak jest mocno odczuwalny. I nadal jest to arcydzieło.

Łabędzi śpiew gdzie obejrzec


Ogólny nastrój „Łabędziego śpiewu” był tak silny i jasny, że po prostu nie wiem, jak to oddać. Sceny były tworzone z ogromnym poczuciem humoru i absolutnie szaloną energią. Ten film miał wszystko – akcję, dramat, konflikty relacji między rodzicami i dziećmi … Ale wszystko to stopiło się w ogniu opowieści.
Grupa naukowców, na przykład, kierowana przez ojca głównego bohatera (Brendan Fraser), bada meteoryty z Marsa. Prowadzą długotrwałe badania, które rozpoczęły się wiele lat temu. I pewnego dnia zaczynają napływać niespodziewane wyniki…

Łabędzi śpiew cały film

Główny problem z „Łabędzim śpiewem” polegał na tym, że ten obraz był dla mnie bardzo rzadkim przypadkiem: bardzo mi się podobał i jednocześnie nic mi się w nim nie podobało. Nawet moi ulubieni aktorzy nie zdołali mnie przekonać, że ten projekt jest naprawdę dobry i warty uwagi.
A jednak… Trudno powiedzieć, co dokładnie przeszkadzało mi w „Łabędzim śpiewie” (a to pewnie dlatego, że nie chcę teraz psuć wrażenia)…

Łabędzi śpiew vider


Żeby było jasne, muszę powiedzieć, że problemy z tym filmem nie są winą żadnego z aktorów – Frasera, Dano, Elizabeth Banks, Michaela Shanksa z „Stargate SG-1” i innych. Po prostu wszystko było wytrącone z równowagi. Bohaterowie nie mieli czasu się przedstawić, a ich problemy piętrzyły się na nich tak nikczemnie, że szkoda mi było pecha wszystkich postaci naraz. I w efekcie nie obchodził mnie nikt.
Ale to chyba tylko moja osobista opinia (a w życiu nie ma to znaczenia). Jest wiele osób, które uważają „Łabędzi śpiew” za najlepszy film 2021 roku…

Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Łabędzi śpiew film
Original title Swan Song
IMDb Rating 6.8 7,397 votes
TMDb Rating 7.3 148 votes

Reżyser

Aktorzy

Udostępniono0

Podobne tytuły

Big Short
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Wykopaliska cały film
Człowiek ze Stali online
X-Men: Apokalipsa
Sentinelle
Finch
Zagłada
Kasyno
Blade Runner 2049
Dzieciak z Asakusy
Dunkierka

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!