What's happening?

Śmierć na Nilu film online

Śmierć na Nilu film online

Feb. 09, 2022127 Min.
Twoja ocena: 0
6 1 głosy

Synopsis

Egzotyczna, tajemnicza i niebezpieczna sceneria jest doskonałym tłem dla tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych konsekwencjach. Tym bardziej że historia – niczym rzeka – wije się w sposób niezwykle tajemniczy, nie pozwalając widzowi domyślić się zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji. Film sprawdza się najlepiej, gdy widzowie nie są do końca pewni, co sądzić o bohaterach i w pewnym sensie my również jesteśmy trzymani w napięciu do ostatniej chwili.

Scenografia i kostiumy potęgują tę pełną napięcia atmosferę, a Michaelowi Radfordowi udaje się budować napięcie w dwóch różnych okresach czasu: w poprzednich latach na statku i obecnie. Scenografia jest sugestywna – przypomina staromodny statek wycieczkowy, ale z dodanymi wszelkimi nowoczesnymi udogodnieniami (basen jest zalany). Scenograf John Box musiał zdziałać cuda, ponieważ scenografia sprawia wrażenie bardzo realistycznej. Również kostiumy są znakomite, a rekwizyty i ubrania pasują do epoki, w której zostały użyte.

Kostiumy oddają elegancki, czasem nieco staroświecki styl, ale nigdy nie sprawiają wrażenia pompatyczności. Pasuje to bardzo dobrze do głównej bohaterki filmu – kobiety o eleganckich manierach, która jest jednocześnie bardzo przyziemna i prosta – dwie strony tej samej monety, które doskonale współgrają ze sobą, pomagając nam ją poznać. Wszyscy aktorzy są bardzo dobrzy; wszyscy są silnymi, przekonującymi i zaangażowanymi postaciami, które dają życie swoim rolom.

Śmierć na Nilu cały film

Ben Kingsley jest doskonały w roli właściciela statku (i archeologa na emigracji), enigmatycznego i nieco onieśmielającego. Jest świetnym czarnym charakterem i, pomimo nienagannego angielskiego akcentu, bardzo dobrze oddaje intensywne emocje w swoich scenach. Dench jest doskonale obsadzona w roli wyrachowanej i nieugiętej żony właściciela. Jest zimna, zdystansowana, ale nie potrafi ukryć swoich lęków i emocji.

Jedynym rozczarowującym aktorem jest Albert Finney – jest w porządku i wiarygodny jako bogaty amerykański prawnik z pewnymi nierozwiązanymi problemami – ale nie udaje mu się sprawić, byśmy przejęli się jego postacią, przez co zapominamy o tym, gdy obserwujemy go przy pracy: jest zbyt szczery, by być przekonującym jako niebezpieczny czarny charakter. Najlepszą sceną jest proces sądowy między dwiema kobietami, w którym obie panie walczą o swoje prawa i roszczenia. Elokwentny język ich wymiany zdań nie dorównuje namiętnej reakcji ich dwóch adoratorów (Finney i Radford). Bardzo dobra jest również odkrywcza przemowa kierownika hotelu do Kay na temat tego, kto tak naprawdę jest właścicielem walizki, która pokazuje nam, jak bardzo jest on manipulantem.

Śmierć na Nilu gdzie obejrzec

W tym filmie Michael Radford z powodzeniem łączy atrakcyjną obsadę, starannie dobrane lokalizacje i nastrojowe oświetlenie, tworząc trzymający w napięciu thriller z wszystkimi elementami kryminału. Film ma odpowiednie składniki, aby uczynić go udanym, i udaje mu się spełnić wszystkie aspekty dobrego thrillera – scenariusz, montaż, oświetlenie i ścieżkę dźwiękową.

Śmierć na Nilu CAŁY FILM

Połączenie znanych aktorów, takich jak Judi Dench, Michael Caine, Mia Farrow i Peter Ustinov z egipskimi lokalizacjami przenosi nas w czasie do epoki, w której podróże były stylowe i pełne przepychu. Pomimo tej egzotycznej scenerii, bohaterowie nie są stereotypowymi przedstawicielami różnych narodowości, ponieważ wszyscy mają więcej twarzy niż tylko to. Bohaterowie są bardzo realni, ciekawi nas, co się z nimi dzieje i co ich kręci.

Śmierć na Nilu film 2022

Sceneria na statku wycieczkowym jest idealna dla fabuły, ponieważ film nie wymaga zbyt wielu efektów specjalnych, a także dlatego, że większość filmu rozgrywa się na pokładzie. Atmosfera jest więc bardzo wiarygodna. Scenografia nie wygląda na zbyt dużą, ale mimo to jest w stanie przywołać egzotyczną i luksusową atmosferę, która daje nam dobre poczucie, że byliśmy gdzieś, nie będąc tam w rzeczywistości – sceneria ma w sobie pewną tajemniczość, która wzmacnia napięcie.

Kostiumy dobrze uzupełniają ten nastrój, nadając im elegancki styl, ale także staroświeckość, która pasuje do ich charakterów. Rekwizyty mają realistyczną jakość; wyglądają tak, jakby były już kiedyś używane. To pomaga nam poczuć się tak, jakbyśmy rzeczywiście byli na pokładzie tego statku, a także sprawia, że wierzymy, że to wszystko wydarzyło się na tym statku wycieczkowym.

Śmierć na Nilu 2022

Film zapada w pamięć ze względu na egzotyczną lokalizację i sposób, w jaki oddaje atmosferę pewnego okresu w historii, ze wszystkimi jego urokami i wadami. Muzyka jest kluczową częścią uroku filmu, począwszy od napisów początkowych, kiedy słyszymy azjatycko brzmiący utwór grający cicho do dźwięku fal obijających się o łódź, aż do momentu, kiedy zdajemy sobie sprawę, że to w rzeczywistości gondolier śpiewa w Wenecji.

Obejrzyj także film Hazardzista

Śmierć na Nilu film online
Śmierć na Nilu film online
Śmierć na Nilu film online
Śmierć na Nilu film online
Śmierć na Nilu film online
Śmierć na Nilu film online
Śmierć na Nilu film online
Original title Death on the Nile

Reżyser

Aktorzy

Kenneth Branagh isHercule Poirot
Hercule Poirot
Gal Gadot isLinnet Ridgeway-Doyle
Linnet Ridgeway-Doyle
Armie Hammer isSimon Doyle
Simon Doyle
Russell Brand isDr Bessner
Dr Bessner
Tom Bateman isMr. Bouc
Mr. Bouc
Ali Fazal isAndrew Katchadourian
Andrew Katchadourian
Dawn French isMrs Bowers
Mrs Bowers
Emma Mackey isJacqueline de Bellefort
Jacqueline de Bellefort
Udostępniono0

Podobne tytuły

Zgorszenie nocy
Zmierzch Bogów
High Flying Romance
Młoda i Piękna cały film
Dreamcatcher
Miłość i inne używki
Annette
Bitwa o Long Tan
Od zmierzchu do świtu
Uwolnić Orkę 2
Winni
Srpski film

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!