What's happening?

Twój Vincent vod

Twój Vincent vod

Jun. 22, 2017United Kingdom95 Min.PG-13
Twoja ocena: 0
5 1 głosy

Synopsis

„Twój Vincent” to wyjątkowa polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli, a także Hugh Welchmana. Porywa widza obrazami i dźwiękami, a także przenosi go w inny wymiar. Twórcy podjęli decyzję o wyprodukowaniu pierwszej kinowej animacji z obrazami. Łączna ilość 125 artystów przemalowała 65 000 struktur „Twojego Vincenta”.

„Twój Vincent” opowiada historię Vincenta van Gogha, jednak w niecodzienny sposób. Akcja rozgrywa się w rok po jego śmierci, kiedy to młody chłopiec poczmistrza, Armand Roulin, przyjmuje od ojca misję dostarczenia bratu Vincenta ostatniego listu, jaki napisał do niego wspaniały malarz. Początkowo niechętnie, młody chłopiec zaczyna sprawdzać tajemniczą śmierć van Gogha na własną rękę, czerpiąc z opowieści innych o jego nawykach, ambicjach, a także komunikacji z tymi, którzy go otaczali. Opowieść obsługuje nawet aspekt kryminalny, jak chłopiec zaczyna wątpić w samozniszczenie malarza, a kolejne dyskusje wzmacniają jego przekonanie, że prawda program okazje mogły być zupełnie inne i że nigdy nie będzie kiedykolwiek rozpoznać, co naprawdę się stało.

Twój Vincent gdzie obejrzec

Armand, początkowo zdystansowany do malarza, z czasem coraz bardziej zaczyna odczuwać jego dramatyzm. Tak jakby jego kontakty z mieszkańcami wioski zbliżały go do nieżyjącego od dwóch lat muzyka. Przez pryzmat odkrywania przeszłości autorzy filmu przybliżają pracę malarza.

Choć od premiery Twojego Vincenta minęło już pół roku, a po drodze zdążył on przegrać swoją oscarową batalię z Coco, zdjęcie Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wciąż miesza emocje. Teraz ta fantastyczna, przemalowana animacja komputerowa ma szansę trafić do jeszcze większego grona odbiorców, ponieważ od 6 kwietnia będziemy mogli docenić ją w swoim domu, dzięki DVD wydanemu przez Agorę. Postanowiłem więc skorzystać z tej możliwości i ożywić film, który bardzo mnie zachwycił w kinie, jednocześnie obserwując, czy jego funkcja zmieni się na ekranie telewizora, w domu.

Twój Vincent film online

Po premierze kinowej Małgosia zachwycała się obecnie Twoim Vincentem w swojej ocenie, teraz ja dodam swoje trzy grosze. Pomysł Doroty Kobieli był rzeczywiście ambitny – zrealizować pierwszą pełnometrażową animację, w której każda klatka jest ręcznie malowanym zdjęciem. I to nie byle jakie zdjęcie, ale takie, które zachowa styl i ducha Van Gogha! Wydawało się to niemożliwe i, jak wyznała sama reżyserka na jednym ze spotkań, gdyby miała sama zrozumieć swój pomysł, zajęłoby jej to z pewnością jakieś osiemdziesiąt lat. Na szczęście z pomocą przyszedł Hugh Welchman, któremu wtórowali producenci, sponsorzy i cała armia artystów, którzy podjęli się skrupulatnego przemalowania dziesiątek niezliczonych konstrukcji. Dzięki temu czas realizacji został skrócony do zaledwie siedmiu lat, a efekt końcowy przeszedł wszelkie oczekiwania.

Historia Twojego Vincenta, jeśli na chwilę zapomnimy o wizualizacjach, nie jest ani rewolucyjna, ani odkrywcza, ale wciąż dobrze funkcjonuje jako opowieść, którą możemy z pasją zgłębiać, oglądając ożywione dzieła Van Gogha. Akcja filmu rozgrywa się jakiś czas po śmierci malarza i opowiada historię Armanda Roulina, młodego poszukiwacza przygód, a także chłopca poczmistrza z sąsiedztwa. Pewnego dnia, jego papa prosi go, aby osobiście dostarczyć ostatni list Vincenta Van Gogha, rozwiązany do jego brata, Theo. Armand wyrusza w podróż po Francji, oglądając krajobrazy, a także zaspokajając osobowości, które są tak znane z holenderskich farb muzyka.

Twój Vincent cały film

Armand, początkowo obojętny wobec malarza, z czasem coraz bardziej zżywa się z jego dramatyzmem. Jakby jego związki z domownikami wioski zbliżały go do muzyka, który zresztą nie żyje od dwóch lat. Przez pryzmat odkrywania przeszłości, autorzy filmu przybliżają prace malarza. Sceny stają się farbami, za które lubił je malować autor, znany z niełatwych pociągnięć pędzla. Nie mniej ważna jest kolorystyka, w której dominują odcienie błękitu, żółci, a także barwy przyjazne środowisku. Odcienie i specyficzny ruch nadają uchwyconym w kadrach zdjęciom styl i elegancję rzadko spotykaną w kinie. Szkoda też, że retrospektywne momenty, na ogół ponure i posępne, potraktowane zostały jako zdjęcia czarno-białe.

Twój Vincent jest dziełem wyjątkowym. Zbiór zdjęć, rozmów, niezwykłych scen, a także emocjonalna opowieść o ostatnich dniach Vincenta van Gogha. Prawdziwa uczta dla oczu, ale też najbardziej niezwykłe zdjęcie tego roku, ze względu na finezję i wirtuozerię jego sprawności. Zasługuje na to, by zobaczyć go w kinie.

Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Twój Vincent vod
Original title Loving Vincent
IMDb Rating 7.8 55,404 votes
TMDb Rating 8.1 1,982 votes

Reżyser

Aktorzy

Douglas Booth isArmand Roulin
Armand Roulin
Eleanor Tomlinson isAdeline Ravoux
Adeline Ravoux
Robert Gulaczyk isVincent van Gogh
Vincent van Gogh
Helen McCrory isLouise Chevalier
Louise Chevalier
Saoirse Ronan isMarguerite Gachet
Marguerite Gachet
Chris O'Dowd isPostman Joseph Roulin
Postman Joseph Roulin
John Sessions isPere Tanguy
Pere Tanguy
Jerome Flynn isPaul Gachet
Paul Gachet
Holly Earl isLa Mousmé
La Mousmé
Udostępniono0

Podobne tytuły

Geneza Planety Małp (2011)
Teoria wszystkiego cały film
Prehysteria, czyli Park Jurajski we własnym domu
Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge
Bracia krwi: Malcolm X i Muhammad Ali
Dziennik cwaniaczka
Zmierzch nad Birmą
Nikt
Batman – Początek
Stowarzyszenie Umarłych Poetów online
Dzieciak z Asakusy
Zmierzch: Przed świtem. Część 2

Komentarze

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
UWAGA!